Назад

Технологія РоЕ

14.07.2021

 

Технологія PoE (Power over Ethernet – електроживлення по локальній комп'ютерній мережі) забезпечує передачу віддаленого пристрою комп'ютерної мережі за стандартною кручений парі разом з інформаційними даними електричної енергії. Ця технологія використовується для точок доступу бездротових мереж, IP-телефонії, IP-камер, мережевих концентраторів та інших пристроїв, до яких небажано або неможливо проводити окремий електричний кабель.

Стандарт, який описує технічні параметри технології PoE, носить назву IEEE 802.3 af.

Відповідно до стандарту IEEE 802.3 af для забезпечення максимальної потужності 15 Вт через дві пари провідників в чотирипарному кабелі тече постійний струм до 0,4 А з номінальною напругою від 36 до 57 В ( зазвичай 48 в). Пристрої, що живляться за технологією PoE, відповідно до стандарту IEEE 802.3 af, поділяють на 5 класів ( від нульового до четвертого). Відповідно кожному класу встановлені певні параметри струму і потужності. Для першого класу, який набув найбільшого поширення, вхідний струм повинен дорівнювати 120 мА, а потужність може перебувати в межах від 0,44 до 3,84 Вт. Напруга живлення подається як різниця потенціалів між парами провідників. У стандарті IEEE 802.3 af визначені пари провідників для подачі живлення і його полярність.

Стандарти 802.3 af для режимів а і в технології PoE в мережах 100 і 1000 Мб/сек.
Терморегулятори 8-контактного RJ45 роз'єму

Номер
контакт
в роз'ємі

    10/100 DC on Spares (режим B)    

    10/100 Mixed DC & Data (режим a)    

    1000 (1 Гбіт/с) DC & Bi-Data (режим B)    

    1000 (1 Гбіт/с) DC & Bi-Data (режим a)    

1

Rx +

Rx +             DC +

TxRx A +

TxRx A +             DC +

2

Rx -

Rx -              DC +

TxRx A -

TxRx A -              DC +

3

Tx +

Tx +             DC -

TxRx B +

TxRx B +             DC -

4

DC +

Не використовуються

TxRx C +             DC +

TxRx C +

5

DC +

Не використовуються

TxRx C -             DC +

TxRx C -

6

Tx -

Tx -             DC -

TxRx B -

TxRx B -             DC -

7

DC -

Не використовуються

TxRx D +             DC -

TxRx D +

8

DC -

Не використовуються

TxRx D -             DC -

TxRx D -

 

Для реалізації технології PoE використовують особливості конструкції вітапарних кабелів. В одному випадку задіють високочастотні трансформатори на обох кінцях лінії з центральним отводомі від вторинних обмоток, на які з одного боку подається, а з іншого боку знімається постійна напруга. Таким чином вдається без взаємного впливу передавати харчування по тим же провідникам, по яких передають високочастотні дані. В альтернативному варіанті для подачі живлення використовують незадіяну пару проводів. Відповідно до стандарту 100BASE-TX Сучасний вітапарний кабель для локальних комп'ютерних мереж містить чотири пари провідників, при цьому дві з них не використовуються для передачі даних.

Пристрої, задіяні в реалізації технології РоЕ, діляться на живлять або інжектори( PSE – скорочено від англійських power sourcing equipment ) і живляться або сплітери (PD – скорочено від англійських powered device ). Сплітери проектують з можливістю використання при різних способах подачі живлення, включаючи можливість зміни полярність. Для інжекторів важливою вимогою є властивість подавати харчування тільки в разі коли живиться пристрій здатний його прийняти. Тобто обладнання, підключене випадково до інжектора, але не підтримує РоЕ, не піддається загрозі виходу з ладу.

 Процедура подачі живлення на кабель складається з декількох етапів:

  • Визначення можливості підключення (необхідно визначити чи є підключається пристрій таким, який підтримує рое технологію);
  • Класифікація (встановлюється діапазон потужностей, яку здатний споживати спліттер);
  • Подача повної напруги (при цьому контролюється робота живиться пристрою, а також струм перевантаження).

Відключення відбувається в разі, якщо інжектор визначить, що спліттер відключений від кабелю або відбувається перевантаження струму живлення.
Технологія подачі електроживлення по проводах локальної мережі зручний альтернативний спосіб електроживлення периферійних пристроїв. Її можна використовувати при модернізації існуючих і організації нових мереж. Завдяки стандарту IEEE 802.3 af необхідне обладнання можна встановити в найбільш зручному місці, незважаючи на відсутність електромережі. Наприклад, можна розмістити точку доступу Wi-Fi в місці найкращого прийому сигналу, або встановити IP-камеру в зручному для огляду місці. Технологія PoE істотно економить кошти і час при установці обладнання Ethernet.

Представлене в нашому магазині обладнання, що підтримує РоЕ, ви можете подивитися тут.

 

 

Запит на прорахунок
Отримати розрахунок вартості вашого обладнання
Розрахувати вартість